Καλοί στο πρώτο,κάκιστοι στο δεύτερο και επιστροφή στις ήττες

Την ήττα με 2-0 απο την Ομόνοια στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” γνώρισε απόψε η ομάδα μας,κλείνοντας έτσι ένα μίνι κύκλο θετικών εμφανίσεων και αποτελεσμάτων.

Καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο απο την ομάδα μας έπαιξε στα ίσα τον αντίπαλο και θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ αν υπήρχε πιο καθαρό μυαλό στα τελειώματα.

Στο β μέρος το πρώτο ειδικά εικοσάλεπτο η παρουσία της ομάδας ήταν κάκιστη και δυστυχώς οι βοήθειες απο τον πάγκο άργησαν να έρθουν αφού ο Γιάννος Οκκάς κράτησε τον ανύπαρκτο Γκερέρο στο χορτάρι για 65 λεπτά,όταν και ο αντίπαλος προηγήθηκε σε μια φάση που έγινε μια σειρά λανθασμένων μαρκαρισμάτων.

Ανόρθωση (Οκκάς): Αρμπολέδα, Αντωνίου, Κορρέα, Μακούν, Μαρμούκ, Κορέια, Τεχέρα (74′ Τζουλίου), Χρυσοστόμου, Γκερέρο (63′ Περέα), Φερέιρα (46′ Κίκο), Παρούτης (63′ Καστέλ).